Ana sayfa ETKİNLİK Nermin Yıldırım, Beşiktaş Kırmızı Kedi Kitabevi’ne konuk oluyor

Nermin Yıldırım, Beşiktaş Kırmızı Kedi Kitabevi’ne konuk oluyor

PAYLAŞ

Edebiyatımızın usta kalemlerinden Nermin Yıldırım, 8 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’te Kırmızı Kedi Kitabevi’nin Beşiktaş Çarşı’daki merkez şubesinde gerçekleşecek imza gününde hem yeni romanı Misafir’i hem de önceki kitaplarını okurları için imzalayacak.

Misafir ve Dokunmadan adlı son iki romanını hep kitap’tan yayımlayan Yıldırım, Unutma Beni Apartmanı, Rüyalar Anlatılmaz ve Saklı Bahçeler Haritası romanlarının da yeni baskılarını hep kitap logosuyla okurlarına ulaştırdı.

Nermin Yıldırım’ın merakla beklenen yeni romanı Misafir, hep kitap logosuyla raflarda yerini aldı. Başarılı yazar Misafir’de buruk, muzip ve her şeye rağmen ümit dolu bir hikâyeyi o derin anlatımıyla, incelikle ve şefkatle dokuyor. Yeni romanında yakın geleceğe dair ürkütücü, tuhaf ama bir o kadar da tanıdık bir dünya yaratan Yıldırım’ın; bir akıl hastanesinde kurduğu bu dünya, dış dünyanın hem bir parçası hem de ta kendisi gibi görünüyor.

Nermin Yıldırım hakkında

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli gazete ve dergilerde muhabir, editör ve köşe yazarı olarak çalıştı. İlk romanı Unutma Beni Apartmanı 2011 senesinde (DK-hep kitap, 2017) yayımlandı. Onu Rüyalar Anlatılmaz (DK, 2012-hep kitap, 2017), Saklı Bahçeler Haritası (DK, 2013-hep kitap, 2018), Unutma Dersleri (DK, 2015) izledi. 2017’de hep kitap tarafından yayımlanan Dokunmadan adlı romanıyla Dünya Kitap 2017 Yılın Telif Kitabı Ödülü’ne layık görüldü. Son romanı Misafir 2018’de hep kitap tarafından yayımlandı. Romanları Sırpça, Bulgarca, Çince, Arapça, Lehçe, Azerice, Makedonca gibi dillere çevrilen Yıldırım, uluslararası yazar programlarına konuk olarak, 2013 kışını Köln Kültür Dairesi’nin davetiyle Köln’de, 2015 sonbaharını Şanghay Yazarlar Derneği’nin davetiyle Çin’in Şanghay kentinde geçirdi. Murathan Mungan’ın Kadınlar Arasında (Metis, 2014) adlı öykü seçkisi başta olmak üzere çok sayıda edebiyat seçkisinde yer aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.