Ana sayfa KİTAP Altın Kitaplar’dan dört yeni kitap raflarda

Altın Kitaplar’dan dört yeni kitap raflarda

PAYLAŞ

Agatha Christie’nin Cinayet Alfabesi, Lord Kinross’un Mustafa Kemal Atatürk, Sonja Kaiblinger’in Korkunç Harry/Kim Korkar Hayaletlerden ve Nur İçözü’nün Gizemli Sandığın Sakladıkları kitapları Altın Kitaplar’dan okurlarla buluşuyor.

Cinayet Alfabesi (Agatha Christie)

Altın Kitaplar, On Küçük Zenci’den sonra yine bir Agatha Christie klasiğini yeni çevirisi ve tam metniyle yayımladı. İlk baskısı 1936’da yapılan Cinayet Alfabesi, Agatha Christie ve polisiye hayranlarının en sevdiği eserlerin başında geliyor.

Alfabe sırasına göre kurbanlarını öldüren seri katil, cesetlerin yanına ABC tren yolları tarifesini bırakmaktadır… Aynı zamanda cinayetleri işleyeceği mekânları Hercule Poirot’ya önceden haber vererek deneyimli dedektifle dalga geçmektedir. Poirot adı geçen yerlere ulaşmakta her zaman gecikir. Bu psikopatın düşüncelerinden ve cinayet metodundan fazlasıyla etkilenen Poirot, Hastings ve Japp’ın yardımıyla İngiltere’de enine boyuna seyahat ederek bu acımasız katilin izini bulmaya karar verir.

Mustafa Kemal Atatürk (Lord Kinross)

Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünden Cumhuriyet Türkiye’sine uzanan sancılı dönemi ve bir milletin küllerinden yeniden doğuşuna önderlik etmiş büyük bir lideri objektif ve derin araştırmaların ışığında anlatan bir başyapıt Atatürk.

Bir dünya liderini tabulaştırmadan, onun tüm insani yönlerini–zaafları ve erdemleriyle– kaleme alan Lord Kinross, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı hakkında yazılmış belki de en objektif eserlerden birini ortaya koymuştur.

Atatürk – Bir Milletin Yeniden Doğuşu akıcı anlatımı, anlaşılır dili ve titiz araştırmalar sonucunda kaleme alınmış olması nedeniyle de takdire değer bir eser.

Atatürk’ü ve uğruna ömrünü adadığı toprakların acılı tarihini yakından tanımak isteyen herkesi bu başyapıtı okumaya davet ediyoruz.

Korkunç Harry/Kim Korkar Hayaletlerden! (Sonja Kaiblinger)

On bir yaşındaki Otto’nun yaşıtlarından çok farklı bir özelliği vardır: Hayaletleri görmek! Otto’nun hayatındaki gariplikler bununla kalsa iyi. Sharon teyzesiyle birlikte yaşadığı evde onlara dört ev sakini daha eşlik etmektedir: Üç hayalet ve bir yarasa. Otto’nun daha renkli bir hayatı olamayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Okul gezisi sayesinde Korku Ülkesi adlı bir lunaparka yolu düşen Otto’nun hayatı o günden sonra daha maceralı bir hâl alır. Yakın çevresindeki hayaletlerin ve en yakın arkadaşı Emily’nin ortadan kaybolmasının arkasında kimler vardır? Harold, namıdiğer Korkunç Harry, Otto ile birlikte kafa kafaya verip onları geri getirebilecekler midir?

Gizemli Sandığın Sakladıkları (Nur İçözü)

Kat kat örtülerin altında
Gizlenmiş gibi,
Odanın köşesinde
Kocaman bir sandık
Sanki ona “Gel” diyor.
İçinde ne var acaba?
Bir açsa
Bir bakabilse
Gizemli hazinelerle
Bir kucaklaşabilse…

Kimi zaman korktuğu, kimi zaman mutluluktan havalara uçtuğu düşsel zamanları anı defteriyle paylaştığı günlerin sonunda; bazen masallarla süslenen, bazen çocukluğunun kahramanlarıyla zenginleşen maceralarla Müge’nin hayalleri gerçeğe dönüşecek miydi?

Belki de bunun yanıtı gerçekten o gizemli sandıkta saklıydı…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.