Ana sayfa HABER Şeyma Ayık, “Tırtıl Tontini ve Neşeli Aydede”yi seslendirdi

Şeyma Ayık, “Tırtıl Tontini ve Neşeli Aydede”yi seslendirdi

PAYLAŞ

Yazar/seslendirme sanatçısı Şeyma Ayık, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” vesilesiyle hem çocukların hem de yetişkinlerin gönlüne dokunacak; fiziki engelleri, kitapların engin dünyasında aşmalarına yardımcı olacak bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Altın Kitaplar’dan çıkan “Tırtıl Tontini ve Neşeli Aydede” adlı çocuk kitabının, görme engelli küçükler ve yetişkinler için müzikli ve seslendirilmiş versiyonunu hazırladı.

“Tırtıl Tontini ve Neşeli Aydede”, Ay’ın döngüsü ve minik bir tırtıl yumurtasının daldan dala konan bir kelebek olma yolundaki serüvenini masalsı bir dille anlatıyor. Sosyal sorumluluk projesi sayesinde bu kitap şimdi her yaştan görme engelli okuyucuyla buluşuyor. Hem de yazarının kendi sesiyle…

Şeyma Ayık projesinin amacını şöyle açıklıyor: “Amacım, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellere dikkat çekmek ve görmeyen insanlarımıza, çocuklarımıza bu kitabın ulaşmasını sağlamak. Onlara ‘yalnız değilsiniz, beraberiz, engel biziz” diyebilmek istedim. Her şey, onların seslerini duyabilmek, onlara dokunabilmek için… Bu kitap, kâinatı gönül gözüyle görmeyi başarabilen tüm çocuk ve yetişkinler için seslendirildi.”

Projeye birçok sanatçı gönüllü destek verdi: Müzikler; değerli müzisyen Temel Zümrüt, dış ses; seslendirme sanatçısı ve kıymetli müzisyen Uluğ Aydeniz, fotoğraflar; çok değerli sanatçı Hakan Gül, Tontini’ye özel şarkı yazıp besteleyen kıymetli müzisyen Yonca Sarı ve prodüksiyon aşamasında da değerli Perfection prodüksiyon ekibi.

Şeyma Ayık hakkında

Ankara Gazi Üniversitesi İşletme ve Pera Güzel Sanatlar Şan bölümü mezunu olan Şeyma Ayık, İstanbul doğumludur. Açık Radyo´da reklam ve halkla ilişkiler sorumlusu, Radyo 92.3´te reklam yönetmeni olarak çalıştı. Açık Radyo´da “Boşluğa Atlayış” programının sunuculuğunu üstlenirken, bir taraftan da seslendirme çalışmalarına başladı. Akabinde Radyo 92.3´te “Ellington İla Shakespeare Band” adlı caz programını hazırlayıp sundu. “Gece Virüsü” ve “Ballı Pazar” adlı TV programlarında müzisyen olarak yer aldı. AKM başta olmak üzere, İstanbul´un çeşitli mekanlarında ve konserlerde flütist ve solist olarak sahne aldı. Halen profesyonel olarak özel stüdyolarda orijinal film, dizi ve çizgi film seslendirmeleri yapmaktadır. “Tırtıl Tontini ve Neşeli Aydede”, Ayık’ın ilk kitabı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.