Ana sayfa KİTAP ‘Kızıl Göğün Altında’ sinemadan önce kitabevlerinde

‘Kızıl Göğün Altında’ sinemadan önce kitabevlerinde

PAYLAŞ

ABD’li yazar Mark Sullivan’ın İkinci Dünya Savaşı temalı romanı ‘Kızıl Göğün Altında’, beyazperdeye uyarlanıyor. Spiderman’in başrolünde yer alan Tom Holland’ın Pino karakterine hayat vereceği film öncesinde Sullivan’ın kitabı, kitabevlerinde yerini alıyor.

‘Kızıl Göğün Altında’, İkinci Dünya Savaşı’nın gizli kahramanlarından birinin gerçek hayat hikayesine odaklanıyor. Tarihin en karanlık zamanlarından birinde yaşayan genç Pino’nun cesaretinin ve direnişinin destansı öyküsünün anlatıldığı roman okurları derinden etkileyecek.

Sullivan’ın bu romanı Goodreads Ödüllerinde, En İyi Tarih Romanı Finalisti, En Çok Okunan 20 Kitaptan Biri ve Ayın En İyi Kitabı seçilmeyi başardı.

Kızıl Göğün Altında

“Aksiyon, macera, aşk, savaş ve epik bir kahraman – bunların hepsi tarihin en karanlık anlarının arka planında kendilerine yer buluyor. Mark Sullivan’ın Kızıl Göğün Altında romanı, başarılı bir İkinci Dünya Savaşı eserinde bulmak isteyeceğiniz her şeye sahip.” —Tess Gerritsen, New York Times çoksatan yazarı

“İncelikle yazılmış inanılmaz bir öykü; nefis ve muhteşem bir kitap.” —James Patterson, New York Times çoksatan yazarı

Goodreads En İyi Tarihi Roman Finalisti
Goodreads 2017’de En Çok Okunan 20 Kitaptan Biri
Goodreads Ayın En İyi Kitabı

İkinci Dünya Savaşı’nın gizli kahramanlarından birinin gerçek hayat hikâyesinden esinlenen Kızıl Göğün Altında, tarihin en karanlık zamanlarından birinde yaşayan genç Pino’nun muhteşem cesaretinin ve direnişinin destansı öyküsü.

Pino Lella, Nazilerin savaşında hiçbir şekilde yer almak istemiyordu. Sıradan bir hayat süren sıradan bir gençti ve ilgilendikleri müzik, yemek ve kızlardan ibaretti. Ancak bu genç İtalyanın masumiyet dolu günleri sona ermek üzereydi. Milano’daki evi Müttefikler’in bombalarıyla yerle bir edilen Pino, Yahudilerin şehirden kaçmalarına yardım eden gizli bir topluluğa katılıp kendisinden altı yaş büyük Anna’ya âşık olunca hayatı bir daha eskisi gibi olmayacaktı.

Pino’dan Alman saflarına asker olarak katılmasını isteyen ailesinin niyetiyse onu muharebeden uzak tutmak ve korumaktı. Fakat Pino yaralandıktan sonra daha on sekiz yaşındayken Adolf Hitler’in İtalya’daki sol kolu, Nazi Almanyası’nın en gizemli ve güçlü komutanlarından General Hans Leyers’in şahsi şoförü olarak işe alınacaktı.

Pino bu sayede Alman Üst Komutasının içine sızarak Müttefikler için ajanlık yaparken aynı zamanda savaşın ve Nazilerin getirdiği dehşete göğüs germek zorunda kalacaktı. Göremediğimiz Tüm Işıklar ile Bülbül gibi romanları ve Schindler’in Listesi ile Piyanist gibi filmleri sevenler için Kızıl Göğün Altında kaçırılmaması gereken, sarsıcı bir İkinci Dünya Savaşı öyküsü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.