Ana sayfa ETKİNLİK Faruk Duman, Boğaziçi Üniversitesi’nde yeni romanını konuşacak

Faruk Duman, Boğaziçi Üniversitesi’nde yeni romanını konuşacak

PAYLAŞ

Öykü ve roman yazarı Faruk Duman, hep kitap logosuyla raflarda yerini alan yeni romanı Sus Barbatus’ta; dondurucu kışı, domuzuyla, kurduyla, kartalıyla acımasız doğayı ve yaşam döngüsünü masalsı bir dille anlatıyor. Duman’ın diğer kitaplarının tekrar baskıları da 2019 yılında hep kitap tarafından yapılacak.

Başarılı yazar, yeni romanı Sus Barbatus’u konuşmak üzere Boğaziçi Üniversitesi’nde okurlarla bir araya gelecek. Üniversitenin güvenlik önlemleri nedeniyle, söyleşiye katılmak isteyenlerin önceden rezervasyon yaptırması gerekiyor. Boğaziçi Üniversitesi Edebiyat Kulübü işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe katılım için bued.etkinlik@gmail.com adresine mail göndermek yeterli.

Faruk Duman’ın söyleşisi, 14 Aralık 2018 Cuma akşamı saat 19.00’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te bulunan İbrahim Bodur Oditoryumu’nda gerçekleşecek. Söyleşinin ardından Duman, okurların kitaplarını da imzalayacak.

Faruk Duman hakkında

1974 yılında Ardahan’da doğdu. Ankara’da, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü’nden mezun oldu. 2000-2003 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi Sanat Bölümü’nde çalıştı. 2003-2018 yılları arasında da Can Yayınları Türk Edebiyatı editörlüğü yaptı.

İlk kitabı Seslerde Başka Sesler’i 1997 yılında yayımladı. Av Dönüşleri kitabıyla 2000 Sait Faik Hikâye Armağanı’nı, Keder Atlısı ile Haldun Taner Öykü Ödülü’nü, İncir Tarihi ile Yunus Nadi Roman Armağanı’nı kazandı. Çocuk kitapları, denemeler yayımladı, yurt içi ve yurt dışında pek çok seçkide eserleriyle yer aldı. Arkadaşlarıyla birlikte Sarnıç, Öykü gazetesi gibi süreli yayınlar çıkardı. İstanbul’da yaşayan Faruk Duman’ın bir kızı var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.