Ana sayfa ETKİNLİK Costica Bradatan, İstanbul Üniversitesi’nde okurlarıyla buluşacak

Costica Bradatan, İstanbul Üniversitesi’nde okurlarıyla buluşacak

PAYLAŞ

Fikirler İçin Ölmek kitabının yazarı Costica Bradatan 15 Mart Perşembe günü İstanbul Üniversitesi’nde olacak. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Genel Kurul Salonu’nda yapılacak söyleşi saat 11.00’de başlayacak. Söyleşinin moderatörlüğünü Prof. Dr. Cihan Saçlıoğlu yapacak.

Costica Bradatan; Fikirler İçin Ölmek kitabında Sokrates, Hypatia, Giordano Bruno, Thomas More gibi en bilinen örneklerden yola çıkıp bu isimlerin yanına pek çok başkalarını da katarak fikirleri için savaşan felsefecileri, zaman zaman mizaha yaklaşan, edebî yönü dikkat çekici bir dille okuyucuyla buluşturuyor.

Costica Bradatan hakkında

Uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan, Romanya kökenli bir akademisyen olan Costica Bradatan Texas Tech Üniversitesi’nde öğretim üyesidir. Felsefe tarihi, Kıta Avrupa’sı felsefesi, din felsefesi, edebiyat ve sinema ile felsefe arasındaki ilişki Bradatan’ın araştırma konularıdır. New York Times, Washington Post, Times Literary Supplement, Dissent gibi süreli yayınlarda kitap değerlendirmeleri, denemeleri ve makaleleri basılan Bradatan’ın kitapları arasında Philosophy as a Literary Art (Edebî Bir Sanat Olarak Felsefe), Philosophy, Society and the Cunning of History in Eastern Europe (Doğu Avrupa’da Felsefe, Toplum ve Tarihin Marifeti), Religion in Contemporary European Cinema (Çağdaş Avrupa Sineması’nda Din -Camil Ungureanu ile) ve In Marx’s Shadow: Knowledge, Power and Intellectuals in Eastern Europe and Russia (Marx’ın Gölgesinde: Doğu Avrupa ve Rusya’da Bilgi, İktidar ve Entelektüeller -Serguei Oushakine ile) öne çıkar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.